ZŁOTY MOST – EVA VOLLER

Dodaj napis
„Złoty most” jest kontynuacją historii Anny i Sebastiana, którzy byli bohaterami „Magicznej gondoli” Evy Voller. Książka ukazała się w ramach cyklu „Poza czasem” wydawnictwa Literacki Egmont.

Tym razem autorka porywa czytelnika wraz z główną bohaterką w podróż w czasie do Paryża z czasów kardynała Richelieu. Anna musi zmierzyć się z wieloma niebezpiecznymi przygodami, stawić czoło licznym intrygom stając się jednocześnie ich częścią, ale przede wszystkim musi uratować swego ukochanego Sebastiana, który stracił pamięć i utkwił w przeszłości.

Drugi tom przygód Anny i Sebastiana jest równie wciągający, jak pierwszy. Autorka ponownie dowiodła, że jej styl pisarski jest lekki, a konstrukcja fabularna wciągająca. Wątki przeplatają się między sobą bardzo płynnie pobudzając przy tym ciekawość czytelniczą. Z kolei świat przedstawiony nasączony jest interesującymi opisami, które pobudzają wyobraźnię. W niniejszej książce znajdziemy nie tylko przyjemną i wartką akcję, ale także humor sytuacyjny. Nie da się nie zauważyć silnych inspiracji zaczerpniętych z historii „Trzej muszkieterowie”, co zostało doskonale wplecione w akcję. Jednakże jeżeli czytelnik zna już ten klasyk literacki, to niestety fabuła utkana przez Evę Voller może momentami być zbyt przewidywalna, a więc i nudząca.

Ogólnie rzecz ujmując książka jest warta przeczytania w celach czysto relaksacyjnych, gdyż jest lekka i przyjemna w odbiorze. Niestety nie znajdziemy tutaj głębszych wartości i pobudzenia refleksyjności, aczkolwiek czasem warto się wyciszyć intelektualnie. Książkę polecam przede wszystkim młodzieży.Za książkę serdecznie dziękuję wydawnictwu Egmont:

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...