MAGICZNA CUKIERNIA- KATHRYN LITTLEWOOD

Pełna uroku i magii opowieść, która mimo że skierowana do najmłodszych czytelników, to z pewnością oczaruje także tych starszych. „Magiczna cukiernia” stanowi pierwszy tom sagi o nieprzeciętnej rodzinie Szczęsnych, którzy od lat parają się sekretami i… cukiernictwem.

Rodzina Rozmarynki Szczęsnej od pokoleń strzeże sekretnej księgi z magicznymi przepisami kulinarnymi. Pewnego dnia w związku z nieoczekiwanym wyjazdem Państwa Szczęsnych obowiązek ten spada właśnie na Rozmarynkę, która rzecz jasna wręcz pęka z niecierpliwości, by wypróbować kilka przepisów o smakowitych i dźwięcznych nazwach. Pewnego dnia jednakże zjawia się u progu cukierni i domu Szczęsnych tajemnicza kobieta, która posiada znamię rodzinne w kształcie chochelki, które jest charakterystyczne jedynie d;la członków tejże niezwykłej rodziny. Co się wydarzy dalej? Jak się skończą eksperymenty kulinarne Rozmarynki? Wreszcie, jak potoczą się losy sekretnej księgi? Tego wszystkiego dowiecie się z pierwszego tomu sagi o rodzinie Szczęsnych.

Fabuła opowieści jest wybuchową mieszanką składającą się z humoru, zwrotów akcji, przygód, a przede wszystkim magii. Lekturę czyta się niemal błyskawicznie, co wynika z lekkiej i przyjemnej kompozycji językowej, a także ciekawej treści fabularnej. Grupą docelową są dzieci i młodzież, jednak szczerze polecam tę pozycję także dorosłym, którzy mają ochotę przeczytać książkę pełną przygód, urokliwych zwrotów akcji, a także z magicznym tłem. Książka działa relaksująco i czasem nie sposób się nie uśmiechnąć szeroko od ucha do ucha czytając poszczególne fragmenty. Talent komiczny autorki został tu zaprezentowany w pełnej krasie. Polecam serdecznie i muszę się przyznać, że z niecierpliwością czekam na kolejny tom sagi.

Magiczna Cukiernia, Kathryn Littlewood, Literacki Egmont, 2013.

Za książkę serdecznie dziękuję wydawnictwu:
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...