MOJE WYPIEKI I DESERY - DOROTA ŚWIĄTKOWSKADorota Świątkowska jest jedną z najbardziej znanych blogerek kulinarnych w polskiej blogosferze. Jej blog charakteryzuje się pięknymi fotografiami wypieków, przejrzystymi przepisami, a także przyjemną i przyjacielską atmosferą. Blog jest prowadzony od kilku lat z olbrzymia pasją i zaangażowaniem inspirując czytelników działalnością kulinarną. Autorka Mojewypieki.com z pomocą wydawnictwa Egmont wydała niedawno książkę z przepisami, których nie znajdziemy na blogu, lecz jeżeli kochamy słodkości powinniśmy je poznać.Autorka już we wstępie do książki podkreśla, że przepisy, które wyselekcjonowała do niniejszej publikacji są bardzo proste, ale i wyjątkowo smaczne, gdyż ich siła i wartość tkwi w prostocie przyrządzenia oraz w interesujących, pysznych kompozycjach smakowych. Postanowiłam więc się przekonać na własnym podniebieniu, czy rzeczywiście tak jest. Bo przecież jak napisać recenzję książki kulinarnej bez wypróbowania przynajmniej kilku przepisów w niej zawartych. Niestety nie udało mi się sfotografować moich rezultatów, by się pochwalić, ale muszę z pełną odpowiedzialnością przyznać, że przepisy, które wypróbowałam okazały się niezwykle proste w wykonaniu, a efektem końcowym zachwycała się cała rodzina.

Książkę polecam serdecznie osobom, które potrzebują mieć pod ręką szeroki wachlarz wyboru najsmaczniejszych, wypróbowanych przepisów na słodkości, które można przyrządzić bez problemu, nawet jeżeli nie jest się mistrzem w kuchni. Natomiast osoby, które posiadają już spore doświadczenie w zakresie wypieków będą zapewne zachwycone piękną oprawą książki, przejrzystością przepisów, atrakcyjnymi,  smakowitymi fotografiami, które mogą stać się bazą inspiracji do eksperymentowania w kuchni. Całość została podzielona na rozdziały tematyczne, co niezwykle ułatwia wyszukiwanie odpowiednich wypieków do np. określonych okazji. Sięgając po Moje wypieki i desery mamy pewność, że zostaniemy poprowadzeni krok po kroku, w sposób przejrzysty, prosty i ciekawy do stworzenia niebagatelnych smaków, którymi będziemy się delektować. Na uwagę zasługuje tutaj także estetyka wypieków, które można by pochłonąć z apetytem na podstawie atrakcyjnego, smakowitego wyglądu.

Sposób wydania książki zasługuje bez wątpienia na osobny akapit. Bowiem na całość kompozycji  książki składają się perfekcyjnie dopracowane i kompatybilne z całością detale takie jak: atrakcyjna czcionka, piękne pastelowe kolory, przyjemna gramatura papieru, twarda solidna okładka, którą nie łatwo będzie w kuchni zniszczyć, a przede wszystkim jakościowe fotografie, na które patrząc można dostać... nie oszukujmy się- ślinotoku. Także wstążeczka będąca elementem tomu jest nieoceniona, gdyż bardzo ułatwia pracę w kuchni.

Podsumowując, polecam tę książkę każdemu kto choćby od czasu do czasu komponuje w swojej kuchni słodkie desery i wypieki. Książka będzie także doskonałym prezentem z okazji zbliżających się Świąt.

Dorota Świątkowska, "Moje wypieki i desery", Egmont, Warszawa 2013, s. 302  
 
Za książkę serdecznie dziękuję:
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...