Banksy. Nie ma jak w domu (wyd. 2)


Kariera Banksy’ego przemawia do wyobraźni nie tylko jego licznych fanów, ale do każdego, kto kiedykolwiek miał styczność z jego pracami o społecznym charakterze. Uliczny artysta, którego liczne prace trafiły na artystyczne salony, mimo że sam jest od lat konsekwentnie anonimowy. Wydawnictwo SQN postanowiło uraczyć czytelników drugim, poszerzonym wydaniem książki "Banksy. Nie ma jak w domu". Książka skupia się na wcześniejszym okresie jego twórczości, ściśle związanym z jego rodzinnym Bristolem. Jest to jednocześnie opowieść o tym, że nie należy być obojętnym na rzeczywistość, która nas otacza.
W książce najciekawsze są opinie innych osób o samym Banksym. Inkie, czyli najbardziej znany brytyjski street-artowiec, wskazuje, że styl Banksy'ego jest „ikoniczny, polityczny, z jajem”.


„Banksy. Nie ma jak w domu”, to wyjątkowa mieszanka przewodnika, reportażu i albumu, która prezentuje profil kontrowersyjnego artysty. Jest to także najobszerniejszy zbiór jego pierwszych, często znanych tylko przez nilicznych prac, które tworzą obraz początków ścieżki artystycznej Banksy'ego. Książka jest świadectwem tego, jak wielki wpływ na kulturę i przestrzeń życia społecznego od lat wywierają prace tego artysty. Wskazuje również na cele, jakimi Banksy się kieruje w swojej pracy artystycznej oraz skąd wywodzą się jego inspiracje. Album zawiera ponad sto zdjęć jego bristolskich prac, których część nie została nigdy wcześniej opublikowana, a także fotografie samego artysty przy pracy (oczywiście z zamazaną twarzą). 
Drugie wydanie książki wzbogacono o kilkanaście stron nieznanego wcześniej
 materiału i zupełnie nowe fotografie. 

Steve Wright jest redaktorem działu kulturalnego „Venue Magazine”. W swojej książce opowiada o artystycznych korzeniach Banksy’ego.
 
Steve Wright, „Banksy. Nie ma jak w domu”, 20 listopada 2013, Wydawnictwo SQN.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu:
 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...