Rzeczowo o modzie męskiej - Michał Kędziora

"Jak rozpoznać koszulę dobrej jakości?
Czy spodnie powinny być jaśniejsze od marynarki? A może na odwrót?
Co to jest sprezzatura?
I dlaczego czarny garnitur wcale nie jest uniwersalny?"


Na polskim rynku jak dotąd brakowało rzetelnego poradnika oscylującego wokół tematyki mody męskiej. Rzeczowo o modzie męskiej jest kompleksowym i ciekawie napisanym przewodnikiem prowadzącym czytelnika przez podstawy zasad komponowania męskich stylizacji zarówno tych na wyjątkowe okazje, jak i tych codziennych. Książka zawiera praktyczne porady oraz ciekawostki na temat mody męskiej i historii legendarnych modeli. Skierowany  jest dla panów bez względu na wiek i preferowany styl, gdyż każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Autor udowadnia, że elegancja nie oznacza gonitwy za aktualnymi trendami, lecz jest w głównej mierze połączeniem klasyki, ponadczasowych fasonów ze spersonalizowanym stylem. Znany i uznany Michał Kędziora kojarzony przede wszystkim jako Mr Vintage od przeszło czterech lat budował swoją pozycję eksperta w zakresie męskiego ubioru prowadząc bloga. Teraz postanowił stworzyć kompendium wiedzy, które bez wątpienia powinno się znaleźć w każdym domu, w którym mieszka jakiś mężczyzna. Autor znacznie ograniczył teoretyczne analizy  historyczne wyciągając z nich niezbędną dla codziennych stylizacji esencję stylu. Dzięki temu nie jest to pozycja przeznaczona jedynie dla kręgu fanatyków mody, ale dosłownie dla każdego, kto chce wyglądać schludnie i ponadczasowo. Książka skierowana jest do osób początkujących, które chcą  poznać tajniki zasad ubioru, by zawsze wyglądać nieskazitelnie i nie popełniać modowych faux-pas. Autor oprócz kompleksowego ujęcia zasad ubioru okazjonalnego, jak i casualowego nie zapomniał także o detalach, które traktuje jako dopełnienie każdej stylizacji. Poczynając od butów na okularach kończąc dowiemy się dosłownie wszystkiego, co potrzebne by ubierać się idealnie. Poradnik jest doskonałą pigułką wiedzy, gdyż wystarczy go otworzyć na interesującym rozdziale tematycznym i w kilka sekund dowiedzieć się tego czego szukamy. 


Michał Kędziora – esteta i pasjonat mody oraz dobrego stylu, najpopularniejszy i najbardziej opiniotwórczy polski bloger piszący o modzie męskiej. Od roku 2009 prowadzi autorskiego bloga Mr Vintage, gdzie w rzeczowy i przystępny sposób tysiącom czytelników przybliża meandry mody męskiej. Czytają go zarówno nastolatkowie, jak i dojrzali mężczyźni. (źródło:http://www.wsqn.pl/ksiazki/rzeczowo-o-modzie-meskiej/) Rzeczowo o modzie męskiej, Michał Kędziora, Wydawnictwo SQN 2013.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu:
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...