Basia. Łap kolory - Zofia Stanecka i Marianna Oklejak

Podejrzewam, że serię książek o uroczej Basi wykreowanej przez Zofię Staniecką, zna każdy rodzic małej pociechy. Wszystkie dzieciaki, które uwielbiają czytać Basię, mogą się teraz bawić i uczyć ze swoją ulubioną bohaterką, gdyż powstała gra "Basia. Łap kolory". O czym jest gra? Wraz z Basią, przebojową pięciolatką znaną z książeczek dla dzieci, oraz trojgiem jej przyjaciół rozpoczynamy zabawę w kolory. Gra przeznaczona jest dla 2-4 osób i można się w niej wcielić w jednego z czworga bohaterów - Basię, Janka, Anielkę lub Titiego. Każdy z graczy ma do dyspozycji dziesięć różnokolorowych żetonów i jego zadaniem staje się odgadnąć kolory przedmiotów prezentowanych na pięknych obrazkach. 
 
 
Rozgrywka trwa 10 rund. Na początku każdej z nich, odkrywana jest jedna karta Basi. Wtedy każdy gracz szybko musi wybrać żetony w takim kolorze, jaki znajduje się na odkrytej karcie i przykryć nimi inne obrazki o tej samej barwie. Na koniec każdej rundy należy odwrócić obrazki, aby sprawdzić ich kolory. Jeśli barwa żetonu i obrazka się zgadza, gracz zabiera go dla siebie. Zwycięzcą jest osoba, która po dziesiątej rundzie zebrała najwięcej obrazków. Aby zabawa się nie znudziła "Basia. Łap kolory" posiada jeszcze jeden wariant gry, bardziej zaawansowany. Potrzebne są do niego dwie dodatkowe karty Basi z wielokolorową piłką, po których wylosowaniu następuje runda specjalna.
"Basia. Łap kolory" to świetna gra dla najmłodszych (przedział wiekowy od 5 lat), nie tylko zapewni doskonałą zabawę dla całej rodziny, ale także pomoże w nauce rozróżniania barw i ukształtuje szybki refleks u maluchów. Serdecznie polecam grę wszystkim dzieciom, które uwielbiają historie o Basi i jej przygodach, ale również i wszystkim tym, którzy po prostu lubią rozwijające zabawy. Na uwagę zasługuje także solidne i piękne wydanie gry. Jestem przekonana, że gra przez lata będzie służyła wielu dzieciaczkom. 
  

Do gry zostały dołączone aż dwie piękne książki o małej Basi, w której każda mama rozpozna coś ze swojego maluszka.  W książeczce "Basia i taniec" tematem opowiadania jest kwestia bardzo dobrze znana płci pięknej, czyli mankamenty figury. Rozczarowana swoim wyglądem jest jednak nie Basia, ale jej mama. Chcąc poprawić swój wygląd, zapisuje się ona na taniec brzucha. A sama Basia ma przy okazji możliwość spełnić swoje marzenie i zaczyna lekce baletu. Humorystyczne opowiadanie jest bardzo ciekawe i dzieci słuchają go z wielkim zainteresowaniem. Myślę, że jest to książka, do której z pewnością będziemy wracać wielokrotnie. 
 
"Basia i bałagan", to kolejna z serii opowieść tematyczna o charakternej Basi. Jak mała dziewczynka ma zapanować nad bałaganem w domu? Może na przykład spróbować posłuchać mamy. Ale czy jej się to uda? Przeczytajcie sami. 
 
 
Seria książek o małej Basi nosi w sobie wielką wartość  pedagogiczną, a przy tym stanowi także doskonałą zabawę dla dzieci, gdyż lektura opiera się na humorze i zabawnych sytuacjach z życia rodzinnego głównej bohaterki. Przygody Basi bez wątpienia poszerzają horyzonty wiedzy, pomagają nazywać otaczający świat, a nawet pokazują jak rozwiązywać problemy, które może dla dorosłych są naiwne, to dla maluszków czasem przytłaczające. Polecam serdecznie całą serię o Basi!
 Za książeczki i grę serdecznie dziękuję Wydawnictwu:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...