Gry planszowe od Egmont

Dziś recenzje nietypowe, bowiem dotyczące nie literatury, lecz gier planszowych dla maluchów. Dlaczego taka zmiana? W dobie współczesności, gdy dzieci i młodzież nie wyobrażają sobie innych form spędzania wolnego czasu niż przed komputerem, gry planszowe wydają się być prawdziwym światełkiem nadziei dla rodzinnego spędzania czasu. Osobiście uważam, że poza wspólnym czytaniem książek, rodzinne gry planszowe to doskonała forma spędzania czasu.

 1. WYPRAWA DO DŻUNGLI
gra która została wymyślona na kanwie znanej wszystkim gry memo, to dobra zabawa dla młodszych dzieci, chociaż grały także starsze i wcale nie protestowały. - See more at: http://mamaczyta.pl/gramy-w-planszowki/wyprawa-dzungli-ze-znajomym-ilustratorem#sthash.ePi76npz.dpuf
gra która została wymyślona na kanwie znanej wszystkim gry memo, to dobra zabawa dla młodszych dzieci, chociaż grały także starsze i wcale nie protestowały. - See more at: http://mamaczyta.pl/gramy-w-planszowki/wyprawa-dzungli-ze-znajomym-ilustratorem#sthash.ePi76npz.dp
"Wyprawa do dżungli", to gra planszowa dla dzieci od szóstego roku życia. Gra została oparta na kanwie powszechnie znanej i lubianej gry typu memo. Mimo że na pozór jest przeznaczona dla dzieci, to jednak muszę się przyznać, że grając w nią bawiłam się równie dobrze, jak sześciolatek. Gra przeznaczona jest dla od dwóch do sześciu graczy i trwa około 20 minut. Gracze wyruszają do Ameryki Środkowej śladami starożytnej cywilizacji Majów. Ich zadaniem będzie odnaleźć cenne skarby Majów. Gra doskonale wspiera zdolność zapamiętywania oraz rozwija logiczne myślenie. Jest więc doskonałym połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Na uwagę zasługuje także jej przystępna cena, gdyż kosztuje ona około 20zł. Ilustracje do gry wykonał sam Maciej Szymanowicz, doskonały ilustrator książek dla najmłodszych. "Wyprawa do dżungli" to gra dla całej rodziny, a czas z nią spędzony nie tylko zacieśni wspólne więzy, ale także dostarczy wiele radości.

2. AGENCI
„Agenci” to klasyka wśród gier planszowych, choć w Polsce ukazała się dopiero w grudniu nakładem wydawnictwa Egmont. O czym jest gra? Każdy z graczy wciela się w postać tajnego agenta, który stara się rozbić sejf, nie ujawniając przy tym swojej prawdziwej tożsamości. Poruszając się po planszy różnymi pionkami należy zmylić przeciwników. Zadaniem graczy jest zdobywanie sekretnych informacji. Aby tego dokonać trzeba umiejętnie przemieszczać pionki na planszy oraz rozszyfrować, kim są inni gracze. W „Agentów” można grać na dwa sposoby – podstawowy oraz wariant „Ściśle tajny”. Gra została wykonana bardzo solidnie, więc na pewno będzie cennym nabytkiem na lata (twarde karty, drewniane pionki). Temat gry oraz intrygujące tajemnice sprawiają, że zabawa jest naprawdę fantastyczna, zwłaszcza przy większej liczbie grających (w grę może grać od dwóch do siedmiu graczy). „Agenci” zapewniają doskonałą rozrywkę niezależnie od wieku bawiących się. Zarówno dzieci, jak i dorośli spędzają czas na wspólnym śmiechu i radości. Dużym plusem gry jest także jej uniwersalność. Polecam!

Za udostępnienie egzemplarzy gier serdecznie dziękuję:
www.egmont.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...